Trudne pytania?

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa zabieg opalania natryskowego?

 

Zabieg opalania natryskowego trwa około 15 minut. Musisz jednak pamiętać, by zarezerwować sobie około 30 minut, gdyż przygotowanie do zabiegu trwa w granicach 5 minut, a suszenie ciała i ubieranie się około 10 minut.

 

W czym powinnam się opalać?

 

Możesz opalać się we własnej bieliźnie, stroju kąpielowym, bądź jednorazowej bieliźnie (stanik + stringi) otrzymanej od kosmetyczki. Jeżeli chcesz, by całe ciało zostało równomiernie pokryte płynem brązującym, możesz opalać się także nago. Pamiętaj o założeniu jednorazowego czepka ochronnego na włosy i jednorazowych, samoprzylepnych podkładek pod stopy. Dzięki temu ochronisz te miejsca przed zabrudzeniem.

 

Jak długo po zabiegu nie mogę się kąpać?

 

W ciągu kilku godzin po zabiegu, płyn wchodzi w reakcję z naskórkiem, powodując jego brązowienie. Im dłużej będziesz nosiła na sobie barwnik, tym uzyskana opalenizna będzie ciemniejsza. W zależności od zastosowanego płynu brązującego, możesz go zmyć w ciągu 6 – 8 godzin.

 

Czy muszę przygotować się do zabiegu?

 

Jeżeli chcesz uniknąć plam i zacieków powinnaś przygotować się do zabiegu opalania natryskowego. Najlepiej dzień wcześniej wykonaj depilację i peeling całego ciała. Pamiętaj, by w dniu opalania nie nakładać na skórę żadnych kosmetyków – ma ona być sucha i czysta. Co więcej, dokładnie zmyj makijaż i osusz twarz. Tego dnia lepiej nie stosuj antyperspirantu i perfum. Na tak przygotowanej skórze opalenizna utrzyma się dłużej.

 

Czy na zabieg muszę przyjść w czarnym ubraniu?

 

Zalecane jest, byś na zabieg przyszła w ciemnym, luźnym stroju. Dzięki temu uchronisz odzież przed ewentualnym zabrudzeniem płynem brązującym, a ciało przed przebarwieniami, które mogą powstać, np. poprzez zbytnie uciskanie ciała.

 

Jak powinnam dbać o skórę po zabiegu opalania natryskowego?

 

Tuż po zabiegu musisz odczekać kilka godzin z pierwszym prysznicem. Pamiętaj, by minimum dwa razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem) nawilżać skórę środkami pielęgnacyjnymi. Jeżeli chcesz utrzymać opaleniznę na długi czas, przez 10 – 14 dni unikaj peelingu, kąpieli w basenach z chlorowaną wodą i wizyt w saunie. Nie pocieraj także skóry zbyt mocno ręcznikiem.

 

Czy płyn brązujący brudzi ubranie?

 

Płyny do opalania natryskowego Onyx tworzone są w taki sposób, by jak najbardziej niwelować efekt brudzenia się ubrania. Może się zdarzyć, że tuż po zabiegu (przed pierwszą kąpielą) Twoje ubranie się ubrudzi. Nie martw się, już jedno pranie, nawet delikatne, wszystko doczyści.

 

 

Nie mogę opalać się na słońcu ani w solarium, czy mogę poddać się zabiegowi opalania natryskowego?

 

Tak. Opalanie natryskowe jest bezpieczną metodą uzyskania opalenizny. Nie eksponujesz ciała na promieniowanie UV, które jest dla Ciebie szkodliwe. Płyn brązujący wnika tylko w zewnętrzną warstwę naskórka i po upływie kilkunastu dni całkowicie się zmywa. Opalanie natryskowe nie powoduje chorób skóry, poparzeń oraz innych negatywnych dolegliwości.

 

Kto nie powinien opalać się natryskowo?

 

Opalania natryskowego powinny unikać osoby, które mają wypryski i alergie skórne, skaleczenia lub zranienia i świeże rany. Zabieg ten nie jest wskazany dla osób, które chorują na łuszczycę, nadmierną potliwość i przewlekłą astmę.

 

Czy będę miała pomarańczowy odcień skóry?

 

Zdecydowanie nie. Kolor płynu brązującego dobierany jest indywidualnie do typu i koloru Twojej skóry. Istnieje kilka odcieni, a kosmetyczka najczęściej wybiera ten, który jest o ton lub dwa tony ciemniejszy od Twojego naturalnego odcienia.

 

Jak schodzi barwnik? Nie będę miała plam ani zacieków?

 

Jeżeli odpowiednio przygotujesz skórę do zabiegu (wykonasz peeling i depilację) oraz będziesz o nią dbała po opalaniu (systematycznie nawilżała), to barwnik będzie schodził równomiernie, nie powodując plam i zacieków. Z dnia na dzień Twoja skóra będzie stawała się jaśniejsza.

 

Jak długo utrzymuje się opalenizna?

 

Opalenizna utrzymuje się zazwyczaj od 7 do 10 dni. Proces spłukiwania się barwnika zależy od typu skóry, dbałości o nią po zabiegu oraz zastosowanego płynu brązującego.

 

Czy po zabiegu opalania natryskowego mogę opalać się na słońcu lub w solarium?

 

Opalanie natryskowe nie wyklucza możliwości opalania się na słońcu lub w solarium. W związku z tym, możesz poddać się zabiegowi, np. przed wjazdem na wakacje, by poprawić wygląd swojego ciała.

 

Czy opalanie natryskowe maskuje niedoskonałości?

 

Zabieg opalania natryskowego doskonale maskuje niedoskonałości skóry takie jak piegi, przebarwienia, rozstępy, rozszerzone naczynka, a nawet cellulit. Płyn brązujący przykrywa zewnętrzną warstwę skóry i sprawia, że to, czego nie lubisz, zostaje ukryte.

 

Czy można optycznie wyszczuplić sylwetkę za pomocą opalania natryskowego?

 

Istnieje wiele odcieni płynów brązujących, dzięki temu można pomalować ciało tak, by wyszczuplić je w newralgicznych miejscach. Możesz więc optycznie wyszczuplić sobie uda i talię lub wykonturować twarz.

10 największych mitów na temat opalania natryskowego
Mimo rosnącej popularności opalania natryskowego, nie brakuje mylnych informacji na jego temat. Choć niektóre z tych informacji w przeszłości mogły być prawdą, to dynamiczny rozwój branży kosmetycznej przyczynił się do wielu pozytywnych zmian. Czas zatem rozwiać wszelkie wątpliwości.

MIT 1.

Opalenizna uzyskana w ten sposób wygląda nienaturalnie.

Jedną z największych obaw wśród klientek decydujących się na opalanie natryskowe jest ta o kolor, jaki uzyskają. Nienaturalny pomarańczowy odcień skóry to tak naprawdę mit. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że do dyspozycji mamy bogatą gamę odcieni, wśród której każdy – bez względu na karnację – znajdzie z pewnością coś dla siebie. Po drugie, odpowiednio dobrany płyn i właściwie wykonany zabieg opalania natryskowego gwarantują naturalnie i zdrowo wyglądającą opaleniznę.

MIT 2.

Po opalaniu natryskowym pozostają smugi.

Jeśli zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowana osoba, nie ma takiego ryzyka. Dla prawidłowego rozprowadzenia płynu opalającego niezbędne jest też dobre urządzenie, które powinno być regularnie czyszczone. Ważne jest także, by wybierać dobrej jakości płyny.

MIT 3.

Składniki płynów do opalania natryskowego są niebezpieczne.

Większość składników użytych w płynach do opalania natryskowego jest taka sama jak w przypadku innych kosmetyków, takich jak balsamy czy szampony. Często kosmetyki te wzbogacone są o substancje, które dodatkowo pielęgnują skórę, np. aloes, ekstrakt z alg lub olej jojoba.

MIT 4.

Skóra po opalaniu natryskowym brzydko pachnie.

Jeśli chodzi o tę cechę opalania natryskowego, nastąpiła duża zmiana. Obecnie płyny mają przyjemny, delikatny lub neutralny zapach. Istnieje również możliwość dodania kilku kropli specjalnego olejku zapachowego, który sprawi, że opalanie będzie jeszcze przyjemniejsze.

MIT 5.

Trzeba opalać się nago.

To akurat kwestia upodobań. Można opalać się we własnej bieliźnie, stroju kąpielowym, bikini lub skorzystać z bielizny jednorazowej. Jeśli komuś marzy się równomierna opalenizna na całym ciele, nie ma przeszkód, by opalać się nago.

MIT 6.

Opalanie natryskowe działa na takiej samej zasadzie, co solarium.

Zasadnicza różnica między opalaniem natryskowym a opalaniem na słońcu lub w solarium polega na tym, że opalanie natryskowe odbywa się bez ekspozycji skóry na światło. Brązowienie skóry zachodzi na skutek reakcji składników brązujących (np. DHA, erytruloza) z aminokwasami znajdującymi się naskórku, bez żadnej ingerencji w jej głębsze warstwy.

MIT 7.

Efekt opalania natryskowego utrzymuje się przez miesiąc.

Opalenizna uzyskana w ten sposób utrzymuje się około tygodnia, w zależności o rodzaju cery oraz użytych preparatów. Brązowienie skóry następuje tylko w obrębie jej najbardziej zewnętrznej warstwy, czyli naskórka, który jest najszybciej odnawiającą się warstwą skóry. Wraz z wymianą naskórka, znika opalenizna. Regularne nawilżanie skóry (nawet 2-3 razy dziennie), pozwala cieszyć się opalenizną przez dłuższy czas.

MIT 8.

Kobiety w ciąży nie mogą opalać się natryskowo.

Opalanie natryskowe jest jedną z niewielu metod opalania, które jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. Zaleca się jednak, by kobiety w pierwszym trymestrze ciąży skonsultowały się ze swoim lekarzem prowadzącym. Wprawdzie dotychczas nie odnotowano żadnych negatywnych skutków związanych z opalaniem natryskowym, jednakże należy przestrzegać klientki przed wdychaniem płynu brązującego.

 

MIT 10.

Opalanie natryskowe chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Choć po opalaniu natryskowym można korzystać z kąpieli słonecznych oraz opalania w solarium, to rozprowadzony na skórze barwnik nie chroni skóry przed negatywnym wpływem nadmiernego promieniowania. Płyny stosowane do opalania natryskowego nadają skórze ciemniejszy odcień i nawilżają ją, ale nie zawierają filtrów SPF.

MIT 9.

Opalanie natryskowe szkodzi skórze.

Nic bardziej mylnego. Preparaty do opalania natryskowego działają w oparciu o naturalne substancje. Dihydroksyaceton, najpopularniejszy składnik brązujący, pozyskiwany jest z buraków cukrowych oraz trzciny cukrowej. Ponadto, płyny te zawierają składniki o właściwościach nawilżających, jak np. ekstrakt z białej herbaty, aloesu lub alg. Co więcej, skóra nie jest wystawiana na promieniowanie, co również przemawia na korzyść opalania natryskowego.

 

STREFA KLIENTA

Jesteśmy dla Ciebie

Newsletter

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
  • Biały Instagram Ikona

Nasz czat jest dostępny

od poniedziałku - do piątku

w godzinach 9 - 17

© Onyx Sunless, Polska. 2019