Kamuflaż czy kluczowy efekt?

Dlaczego kulturyści opalają się natryskowo

​Kulturyści to niewątpliwie ta grupa sportowców, w przypadku której wygląd odgrywa kluczową rolę. Oprócz pięknie wyrzeźbionych ciał i olśniewających uśmiechów, każdy zawodnik i każda zawodniczka – zwłaszcza przed zawodami – muszą zadbać o nieskazitelną opaleniznę. Jest kilka powodów, dla których kulturyści wybierają opalanie natryskowe jako sposób na jej uzyskanie.

 

W świetle reflektorów

Podczas zawodów zawodnicy muszą pokazać się w – dosłownie – jak najlepszym świetle. Intensywne oświetlenie ma na celu zaprezentowanie sylwetek uczestników sędziom oraz widowni z jak największą dokładnością. Blada skóra wyglądałaby nieestetycznie, wręcz niezdrowo, przez co noty zawodników mogłyby zostać obniżone. Tylko głęboka opalenizna zdaje egzamin w takich warunkach.

 

Mięśnie jeszcze bardziej podkreślone

Dość oczywistym powodem, dla którego opalanie natryskowe sprawdza się wśród kulturystów jest możliwość zaakcentowania wyrzeźbionych mięśni. Odpowiednio rozprowadzony płyn brązujący pozwala na wykonturowanie sylwetki, a triki polegające na nałożeniu grubszej warstwy płynu, bądź zastosowaniu dwóch odcieni płynu, mogą optycznie poprawić wyrazistość muskulatury, a nawet wymodelować i wyszczuplić całą sylwetkę.

 

Kamuflaż

Choć ciała kulturystów spełniają wyznaczone standardy, niekiedy konieczne jest zamaskowanie niektórych niedoskonałości skóry. Także w tym przypadku opalanie natryskowe sprawdza się doskonale. Dzieje się tak, ponieważ rozpylane płyny nie tylko przyciemniają koloryt skóry, ale także kamuflują rozszerzone naczynka, piegi i innego rodzaju przebarwienia.

 

Wszystkie te zalety oraz bardzo krótki czas oczekiwania na ostateczny efekt, czynią opalanie natryskowe usługą, która zyskuje sobie coraz więcej sympatyków także w tej branży.

STREFA KLIENTA

Jesteśmy dla Ciebie

Newsletter

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
  • Biały Instagram Ikona

Nasz czat jest dostępny

od poniedziałku - do piątku

w godzinach 9 - 17

© Onyx Sunless, Polska. 2019