DHA? Cóż to takiego?

Co sprawia, że moja skóra brązowieje?

DHA to dihydroksyaceton, czyli naturalny, organiczny związek, którego nazwa brzmi dość skomplikowanie, ale działanie ma znacznie prostsze. Związek DHA wchodzi w reakcję z aminokwasami, które zawarte są w naszym naskórku i właśnie te działania powodują brązowienie naszej skóry.

 

Opalenizna powstaje bez udziału promieniowania UV (w przeciwieństwie do opalania na słońcu lub w solarium), a sam proces brązowienia skóry zachodzi jedynie w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka. Opalenizna znika stopniowo wraz ze złuszczającym się naskórkiem.

 

DHA pozyskiwany jest z odnawialnych składników roślinnych (np. trzcina cukrowa, buraki

cukrowe). Działanie DHA na skórę odkryto przypadkiem, a gdy zauważono efekty brązowej skóry, zaczęto wykorzystywać go jako składnik większości samoopalaczy. W 1955 roku Eva Wittgenstein, naukowiec z Uniwersytetu Cincinnati, pracowała nad badaniami DHA jako środka pomocniczego w leczeniu chorób metabolicznych. Dzieciom podawano doustnie wodne roztwory DHA, a podczas aplikacji, niejednokrotnie środek ten został wylany na skórę. W miejscu kontaktu DHA ze skórą, pojawiało się brązowe zabarwienie skóry. Wittgenstein podjęła dalsze badania nad właściwościami tego związku. Zauważyła, że jest w stanie osiągnąć taki sam efekt jak po tradycyjnym opalaniu na słońcu. Owocem tych badań był pierwszy samoopalacz.

Możemy być dumni, że substancje zawarte w naszych kosmetykach idą w parze z ekologiczną świadomością i dbaniem o środowisko.

 

STREFA KLIENTA

Jesteśmy dla Ciebie

Newsletter

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
  • Biały Instagram Ikona

Nasz czat jest dostępny

od poniedziałku - do piątku

w godzinach 9 - 17

© Onyx Sunless, Polska. 2019